Merakla beklenen Ayasofya’nın Derinliklerinde belgeselimiz, 23 Eylül’de Amerika’nın en büyük müzelerinden olan Los Angeles Sanat Müzesi’nde (LACMA) düzenlenecek gala töreni ile seyircisine merhaba diyecek.

Bu sefer sizlerin karşısına farklı bir konuyla çıkıyorum 🙂 Pazarlama, iletişim ve diğer konular dışında ezoterik konulara olan ilgim, beni farklı tahmin edemeyeceğim bir yere götürdü. Bu öyle bir yerki, dünyanın konuşacağı projelerden birinin ve aslında hiç hayal etmemiştim aslında. Ama çekim yasası devreye girmişti.  “Kutsal Bilgelik” veya “Tanrıça Bilgeliği” anlamına Ayasofya’nın kendisini sevmemin dışında hepsi gizli kalan yönünü merak ediyor ve sürekli araştırıyordum. Kader işte bu! Ben farkında olmadan ağlarını ördü.

Çıktığım yol ne güzel ki, beni 1998’den 2014 yılına kadar Ayasofya’nın en özel ve mahrem yerlerini gören Göksel Gülensoy ile kesiştirdi ve geldiğimiz noktada, böylesine önemli bir projenin dijital iletişim çalışmalarını yürütme imkanı verdi 🙂

Ayasofya’nın Derinlikleri ve Sır

Ayasofya’nın Derinliklerinde veya Beneath The Hagia Sophia belgeseli dünyaya Ayasofya’nın gizli kalmış yerlerini ilk defa gösterirken, bazı önemli sırlarını da açığa çıkarak. Bu sırlardan bir tanesi Ayasofya’nın tabanında bulunan meleklerle ilgili. Bir diğeri ise, Ayasofya’dan Prens adalarına giden bir tünel var mı?

Dan Brown Inferno kitabında bahsettiği ve olağanüstü bir belgesel olarak nitelendirdiği belgeselimiz özel bir gösterim izleyicisi ile buluşuyor.

Kısacası çok heyecanlıyız ve bunu sizlerle de paylaşmak istedim.

Yolumuz açık olsun…

İnternet sitesi > http://beneaththehagiasophia.com
Instagram > https://www.instagram.com/BeneathTheHagiaSophia
Facebook > https://www.facebook.com/BeneathTheHagiaSophia