Dijital Pazarlama Danışmanlığından Daha Fazlası…

Dijital pazarlama danışmanı olarak hedefim markanızın dijital pazarlama hedefinize en etkili bir şekilde ulaşmanız için etkin stratejiyi oluşturmak

Dünya dijital dönüşüm yolculuğunda ve her geçen gün dijital dönüşümün hızı giderek artıyor. Önce hayatımıza internet siteleri girdi, ardından sosyal medya ve derken e-ticaret siteleri. Kısacası offline dünyadaki her şey dijital dünyada bir karşılığa sahip oluyor.

Neden dijital pazarlama danışmanı

Neden dijital pazarlama danışmanı ile çalışmalıyız diyebilirsiniz. Bunun için de bazı rakamlara beraber göz atalım. Türkiye nüfusunun %72’si yani 59.36 milyonu internet kullanıcısı ve nüfusunun %63’üne karşılık gelen 52 milyonu aktif sosyal medya kullanıcısı. Bu verilere bir de Türk insanının internette günde ortalama 7 saatini harcadığını eklediğimizde, ortaya muazzam bir tablo çıkıyor.

dijital pazarlama danışmanlığı dijital pazarlama danışmanı Dijital Pazarlama Danışmanı Tu  rkiye dijital kullan  m rakamlar
Neden Dijital Pazarlama Danışmanı ile çalışmalıyız sorusunun cevabı bu ve diğer rakamlarda gizli

 

Böyle bir tabloda markanızın, dijital dünyadaki algısı, ulaşılabilirliği ve iyi iz bırakabilmesi önem kazanıyor. Tabii bunu yaparken pek çok şeyi göz önünde bulundurmanız gerekiyor ki, bunlardan bazıları;

  • Markanızın internet sitesi Google arama sonuçlarında çıkıyor mu?
  • Markanızın Sosyal Medya paylaşımlarından satış sağlıyor veya bilinirliğinizi arttırıyor musunuz?
  • Müşterilerinizin markanız hakkında neler konuştuğunu ve bunu dijital müşteri deneyimine çeviriyor musunuz?

Bu ve benzeri soruları dijital pazarlama danışmanı olarak sizin için cevaplayarak, amaç ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyorum.

Peki dijital pazarlama danışmanı olana kadar neler yaptım?

2003 yılından bu yana dijital pazarlama şemsiyesi altında yer alan sosyal medya pazarlama, e-mail pazarlama, SEM, SEO, CRM, UX, mobil uygulama, Google Analytics, Lead Generation, Internet Site Migration, fenomen pazarlama, internet sitesi ve e-ticaret sitesi yapımı gibi alanlarda deneyimler elde ettim.

Bununla beraber Siemens Türkiye’de dijital dönüşüm programını başlatan, sosyal satış (Social selling) programını üstlenen, internet sitesi üzerinden kullanıcı davranışlarını inceleyerek, satış potansiyeline sahip müşterileri belirleyen programı hayata geçirmek ve satışa dönüştürmek gibi çalışmalara imza attım.

Joy Games markası altında Paramanya’nın ilk lansmanının planlaması, Pearson markasının ilk e-ticaret sitesinin yapılması ve stratejisinin yapılması gibi pek çok projeyi hayata geçiren takımlarda yer aldım.

Peki hangi markalarda ve markalarla çalıştım?

Avea, Türk Telekom, Garanti Bankası, Joy Games, Oxford University, Pearson, Siemens, Letoonia Golf, İdeal Prime Beach gibi markalarda çalıştım veya markalarla çalıştım.

Size dijital pazarlama danışmanı olarak ne sunuyorum?

Amaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda markanızı dijital dünyada sizin istediğiniz konuma taşımak. Zayıf noktalarınızı tespit ederek, güçlendirme projeleri geliştirmek. Dijital dönüşüm alanında markanızın stratejisini belirlemek, sürecini planlamak ve markanızı büyütmek için daha fazlasını…

İletişim:

iletisim@muratsalman.net
5532979797