Göbekli Tepe’nin Sırlarını ve Az Dile Getirilenleri Murat İrfan Ağcabay ile Konuştuk!

Bizleri bir an da M.Ö 10.000’lere götüren ama bununla yetinmeyip, tüm bildiklerimizi ters yüz eden bir yerden bahsediyoruz. Göbekli Tepe hakkında pek çok şey yazılıp çiziliyor. Bazıları ana akım medya da çokça dile getiriliyor. Ama bazı düşünceler de ancak dijital ortamda büyük kitlelerle bu bulaşabiliyor.

İşte tamda bu noktada gerek Murat İrfan Ağcabay’ın gerekse kendi araştırmalarım çerçevesinde Göbekli Tepe’yi ve üstünde esrarı biraz kaldırmaya çalıştık. Aslında hakkında çok fazla söylenti var. Kimisi ticaret merkezi olarak değerlendirmeyi tercih ediyor, kimi ise uzaylıların merkezi olarak görüyor. Tabii bunu yaparken de kendince kanıtları öne sürüyor.

Kendi bilgimiz dahilinde sizlere farklı bakış açısı kazandır, Göbekli Tepe’nin aslında ne kadar önemli olduğunu ve belki de en önemli sorularından biri olan ‘Göbekli Tepe’yi kimler yaptı’ sorusunun cevabını da yine kendi kanıtlarımız çerçevesinde yanıt vermeye çalışıyoruz.

Yaklaşık 35 dakika konuştuğumuz videomuzda merak edilen pek çok soruya da değinmeye ve yanıt vermeye çalıştık. Göbekli Tepe’yi merak ederek, ziyaret etmek isteyenlere tavsiyem; kesinlikle Göbekli Tepe hakkında araştırma yaparak, oraya gidiniz. Bu sayede inanın daha farklı duygu ve hissiyatla orayı dolaşıyorsunuz.

Diğer önemli bir konu ise, videoda konuştuklarımız Göbekli Tepe’de kazılarının şu ana kadar çıkardıklarıdır. Yarın öyle şeyler bulunur ve bugün konuştuklarımızın hiç bir anlamı kalmayabilir. Bundan dolayı da çok yönlü bir bakış açısı ile de Göbekli Tepe’ye yaklaşmanızı öneririm.

Göbekli Tepe’nin Sırlarını Keşfedin

Bu videomuzda çok az konuşulanları veya dile getirilenleri paylaşmaya çalıştık. Bundan dolayıdır ki, ikinci bölümünü de çektik. Ama bu ilk bölümde Göbekli Tepe’nin Sırlarını aralamak için aşağıdaki soruların yanıtları kendimizce vermeye çalıştık. Umarız beğenirsiniz.

⚡Malta ile #GöbekliTepe’nin arasındaki bağ ne?
⚡#GöbekliTepe ile Stargate ilişkisi ne?
⚡#GöbekliTepe ‘yi kimler neden yaptı?
⚡T yapısı neyi ifade ediyor?
⚡#GöbekliTepe’nin Ley hatları ile bir bağlantısı var mı?
⚡Dünya üzerinde #GöbekliTepe ’ye benzer yapılar var mı?

ve daha fazla sorunun cevaplarını bu programda aralıyoruz.